Opowiem Wam
o wnętrzach
Sezon 3 odcinek 6 „Pomysłowych projektów”. Pokój ogród z elementami boho. Rezultat i informacje
Sezon 3 odcinek 6 „Pomysłowych projektów”. Pokój ogród z elementami boho. Rezultat i informacje

To był wyjątkowy pod wieloma względami odcinek. Po pierwsze bohaterowie. Max – rewelacyjny młody człowiek, który zgłosił Mamę gdyż chciał zrobić jej niespodziankę. Jego wspaniałego i pełnego miłości stosunku do Mamy Izy nie da się opisać słowami. To trzeba zobaczyć (zapraszam na Player.pl – tam obejrzeć możecie wszystkie odcinki “Pomysłowych…”). Ja widziałam ten odcinek już kilka razy i za każdym razem wzruszam się.

Wyjątkowy również ponieważ projektowałam dla osoby, której wcześniej nie znałam. Nie miałam okazji nawet chwilę z Izą porozmawiać – o tym co lubi, czego potrzebuje. Wszystkie informacje, jakie miałam, były od Maxa. No i niespodzianka, jaką zrobiliśmy razem z Maxem Izie. Pełna konspiracja i nagrywanie sceny w tajemnicy – to była dla nas wszystkich nowość. No i wymiana okien, czyli zmiany na które nigdy nie ma czasu – tym razem się udało. Ale o tym za chwilę.

Fakt, że nie znałam Izy wcześniej, diametralnie wpłynął na to co dla niej zaprojektowałam. Tym razem nie było niespodziewanych i szalonych pomysłów. Postawiłam na sprawdzoną i zawsze lubianą klasykę, z kilkoma niewielkimi wariacjami. Ale w obydwu przypadkach było raczej spokojnie. Również choroba Izy, i fakt że walczy, co musi odbywać się w spokojnym i sprzyjającym ku temu środowisku, wpłynęły na moją decyzję: “Tym razem zaproponuję dwa spokojne i wyważone projekty: jeden w stylu japandi, drugi POKÓJ OGRÓD z elementami boho”.

Szczerze? Byłam pewna, że Iza wybierze pierwszy projekt. Po tym co mówił mi Max, że Mama lubi białe meble i chce, żeby było jasno, stawiałam na japandi. A tu zaskoczenie. Iza wybrała POKÓJ OGRÓD.

Największą dekoracją tego pokoju, oraz elementem, który robi całą robotę, jest tapeta Flying Birds od Wallcolors. Stała się również ciekawym tłem dla sofy i dwóch kinkietów. Obok postawiłam fotel, idealnie na wprost telewizora. Telewizor sam w sobie nie jest elementem ozdobnym, więc stanął w kącie na komodzie.

Po drugiej stronie pokoju zaproponowałam stół z ratanowymi krzesłami. Obok półka, którą wraz z Mariuszem i Szymonem wykonaliśmy z liny jutowej i sosnowych parapetów. Dla zainteresowanych. do wykonania takiej półki potrzebne Wam będą:

  • 4 kołki z okrągłymi haczykami
  • 20 metrów liny jutowej
  • 6 sosnowych parapetów (my wzięliśmy bezsęczne) o wymiarach 90×25 cm

To bardzo proste. Do haczyków zamontowanych na suficie przywiązujemy cztery 5-metrowe liny. Każdą z lin przepuszczamy przez otwory wywiercone w parapetach. Pod każdym z parapetów wiążemy supeł. Możecie zastosować parapety o innych wymiarach, zrobić mniej lub więcej półek. Wszystko zależy od Waszych potrzeb i wyobraźni.

Oczywiście zadbałam również, aby pomieszczenie było dobrze doświetlone. Oprócz ogólnego oświetlenia górnego mamy boczne w postaci dwóch kinkietów, idealnych do czytania lub wieczornego oglądania telewizji, oraz lampę nad stołem.

Ostatnia, ale jedna z ważniejszych rzeczy w tym remoncie, to okna. Dzięki cudownemu podejściu firmy Armot Okna, udało się nam je wymienić na czas. Wielkie dzięki chłopaki!

Moje rady:

  • Planując układ pokoju postaraj się umieścić interesujące lub estetyczne elementy na wprost od wejścia (tapeta, ładny mebel), a te, które nie są atrakcyjne schowaj w rogu lub za drzwiami (na przykład szafa).
  • Zawsze pamiętaj o lampie nad stołem. Dobre oświetlenie stołu jest niezbędne.
  • Planując oświetlenie pomyśl co robisz w danym pomieszczeniu i o jakich porach. Na przykład w salonie powinno być oświetlenie ogólne (sprzątanie), boczne (oglądanie telewizji, robienie wieczornego nastroju, odpoczywanie), nad stołem (posiłki, granie w gry planszowe) oraz takie dedykowane na przykład czytaniu.
  • Jeśli chcesz osiągnąć efekt WOW, pomyśl o wzorzystej tapecie na wprost wejścia.
  • Niewykorzystany kawałek tapety opraw ramkę. W ten sposób otrzymasz ciekawy plakat pasujący do reszty pomieszczenia.

Po więcej inspiracji wnętrzarskich zapraszam na mój profil na Instagramie.

 

Lista produktów:

Tapeta Flying Birds Wallcolors

Okna Armotokna

Fotel Milo Westwing

Stół Lisabo IKEA

Krzesła VOXLOV IKEA

Komoda Ersnas IKEA

Oświetlenie sufitowe szynowe Leroy Merlin

Lampa nad stołem IKEA

Kinkiet Cal Westwing

Szafa Agata Meble

Stoliki Svalsta IKEA

Szyna sufitowa Leroy Merlin

Zasłony Tibast IKEA

Parapety na półki Leroy Merlin

 

Przypominam Wam o kodzie rabatowym do sklepu Wallcolors.

Pozostałe wpisy