Opowiem Wam
o wnętrzach
Bajkowy pokój Wincentego i Ali z nutą boho. Sezon 1 odcinek 3
Bajkowy pokój Wincentego i Ali z nutą boho. Sezon 1 odcinek 3 "Pomysłowych projektów".

Wiem, że często piszę opisując metamorfozę, że pokój był miały i nieustawny. I tak też było w przypadku tego remontu 🙂 Mam na to dowód. Spójrzcie!

W pokoju, który z moją pomocą miał stać się pokojem dwojga dzieci, zastałam łóżko rodziców, dostawione łóżeczko dziecięce i szafę. W kąt został jeszcze upchnięty wózek. I nic więcej. Po prostu nic więcej nie zmieściłoby się. Pokój miał dokładnie 10 m2, był wąski i długi (225×445 cm). Po prostu koszmar każdego architekta wnętrz.

Rodzice dzieci, Karolina i Michał, poprosi mnie o to, aby w pokoju znalazły się dwa pełnowymiarowe łóżka, łóżeczko Wincentego (w którym na razie śpi, ale za jakiś czas przeniesie się do łóżka normalnych rozmiarów), szafa na ubrania, miejsce na zabawki oraz miejsce na podłodze do zabawy – tak, aby dzieci chętniej spędzały czas w swoim pokoju. Duże wymagania i liczne prośby, które za wszelką cenę postanowiłam spełnić.

Zawsze staram się proponować dwa różne układy funkcjonalne. Pierwszy był raczej oczywisty i polegał na ustawieniu dwóch łóżek wzdłuż prawej ściany. Niestety taki układ sprawił, że pokój wydawał się jeszcze dłuży niż był w rzeczywistości. Nad drugim układem bardzo długo myślałam, dzwoniłam również do Karoliny z pytaniami. Planowałam bowiem postawić łóżko pod oknem, co nie każdemu może pasować. Taka lokalizacja ma swoje wady – od okna może wiać i jest tam kaloryfer, który zimą grzeje, wysusza powietrze i nie jest wskazane stawianie łóżek obok niego. Ale łóżko pod oknem rozwiązałoby wszystkie moje problemy. Na szczęście Karolina oznajmiła, że okna są nowe, szczelne, a mieszkanie tak ciepłe, że kaloryferów w ogóle nie włączają. Bingo!

Układ pokoju w stylu boho, który był drugą propozycją dla rodziny i wygrał z pierwszym projektem w stylu skandynawskim, wyglądał tak:

 

A oto moodbard.

Wizualizcja wyglądała tak.

Wybór Karlina i Michała był szybki. W przypadku Karoliny to była chyba miłość od pierwszego wejrzenia 🙂

Metamorfozę rozpoczęliśmy od montażu listew, które miały imitować dekoracyjne panele ścienne. W tym celu użyliśmy listew cokołowych do malowania firmy NMC. Ramę, którą stworzyliśmy i przestrzeń pomiędzy listwami pomalowaliśmy na miodowy kolor. Nad panelem pojawiła się tapeta w balony. Łóżko z wysuwanym drugim łóżkiem znalazłam na Allegro. Białe mebelki dziecięce są z IKEI.

Oczywiście postarałam się o dodatki w stylu boho takie jak lampa z bambusa, kosze z trawy morskiej, ale również obrazki i kolorowe poduchy oraz … szałwiowy baldachim!

Moje rady:

  • Szukasz pomysłu na wyjątkowe haczyki ścienne. Użyj w tym celu gałek meblowych.
  • Nie zapomnij o kinkiecie, który delikatnie oświetli sypialnię dzieci w nocy.
  • Do przechowywania zabawek użyj koszy. Pomyśl również o sprytnym miejscu do przechowywania pluszaków.
  • Koloru zwykłym koszykom wiklinowym dodaj przyszywając do nich kolorowe chwosty.
  • Aby odmienić zwykłą białą szafkę, wymień w niej uchwyty.

Lista produktów:

Pozostałe wpisy