Iwona Durka
ul. Golfowa 8/4
05-077 Warszawa
kontakt@iwonadurka.pl
https://www.instagram.com/durkaarch/
Ostatnie
realizacje

Pensjonat nad morzem

Założenia projektowanego pensjonatu były dwa: duży, ale nie za ogromny, i z częścią wspólną dla gości. Lokalizacja czyli nadmorska miejscowość Lubiatowo oraz miejscowy plan zagospodarowania terenu nakładały pewne obostrzenia ale również wymagały rozwiązań dostosowanych do panującego tam klimatu czyli wietrznych, mroźnych i wilgotnych zim.
Układ budynku jest prosty. To dwie prostopadle położone względem siebie stodoły. W większej głównej umieściłam duży hol wraz z jadalnią, miejscem do rekreacji i recepcją. Z tyłu jest kuchnia z pełnym zapleczem kuchennym. Nad otwartą przestrzenią króluje antresola z przejściem do dwóch apartamentów. Prawa część budynku to pokoje dla gości.
Dach i całą elewację pokrywa blacha na rąbek stojący. Jest trwała, odporna na sól i wilgoć. Gruba warstwa ocieplenia, system rekuperacji oraz pompa ciepła powietrze-woda zasilana ogniwami fotowoltaicznymi czyni budynek ekologicznym.
Pensjonat w grafitowym kolorze wraz z ogromną witryną frontowa przyciąga uwagę już od wjazdu do miejscowości. Jasne wnętrza są przeciwwagą dla ciemnego koloru elewacji.
Projekt architektoniczny koncepcji wykonał architekt inż. Grzegorz Podgórski wraz ze swoim zespołem.
Arrow down icon
Arrow down icon